VIII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Amerykańskich - American Cars Mania

02-09-2021

Największa amerykańska impreza w Polsce

Każdy pasjonat amerykańskiej motoryzacji z pewnością choć raz usłyszał o takim evencie, jak American Cars Mania. Tegoroczna, ósma już edycja tego wydarzenia, odbywała się w nowej lokalizacji. Tym razem fani aut zza oceanu mieli okazję spotkać się w stolicy województwa dolnośląskiego, a dokładniej – na wrocławskim Stadionie. To właśnie tam w dniach 20-22 sierpnia tysiące osób mogło poczuć klimat międzynarodowych zlotów motoryzacyjnych, targów branżowych oraz amerykańskich pikników.

American Cars Mania – Dla kogo? Czy warto się wybrać?

Główny gwóźdź programu to oczywiście wystawa pojazdów. W tym roku można było podziwiać naprawdę wiele perełek – zarówno fani ponadczasowych zabytków, jak i nowoczesnych bryk z USA znaleźli coś dla siebie. Wśród zgłoszonych aut znajdowało się wiele muscle carów i trucków takich marek, jak Ford, Chevrolet, Dodge czy Jeep.

Każdy uczestnik mógł także odwiedzić muzeum motoryzacji, strefę militarną, czy spróbować swoich sił na symulatorach jazdy. Przygotowano również coś specjalnie dla damskiej części imprezy – wybory miss pin up. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych, którzy mogli aktywnie spędzać czas w specjalnej strefie zabaw. Atmosferę wydarzenia umilała grana na żywo muzyka. Te oraz wiele innych atrakcji sprawiły, że na American Cars Mani pojawili się nie tylko zagorzali pasjonaci amerykańskiej motoryzacji, ale również całe rodziny.

Jakby tego było mało, nowością podczas tegorocznej edycji było losowanie ufundowanych przez organizatorów nagród – każdy zwiedzający miał szansę wygrać Mustanga GT, a zlotowicz – klasyczną Crown Victorię z 1985 roku.

JGD Attack na ACM

Z zadowoleniem wśród zlotowiczy obserwowaliśmy naszych klientów. Przechadzając się wśród wystawionych pojazdów można było zobaczyć, jak oferowane przez nas produkty prezentują się na żywo. Cieszymy się, że również w takiej formie braliśmy udział w jednym z większych tego typu wydarzeń w Europie!

Od poprzedniej edycji minęły zaledwie dwa tygodnie, lato jeszcze się nawet nie skończyło, a my już nie możemy się doczekać ACM 2022. Następnym razem spotkamy się z Wami na naszym firmowym stoisku. Tymczasem zostawiamy Was ze zdjęciami kilku z wystawionych aut z częściami od JGD. Do zobaczenia za rok!

© Daniel Krzewiński Fotografia, MF, Gosia Herl Foto, Wicher PPL oraz zdjęcia autorskie


Dodge Challenger

 


Dodge Challenger

 


Chevrolet Corvette C7


Ford Mustang V gen.


Ford Mustang VI gen.


Ford Mustang VI Facelift