Koszty utrzymania muscle cara

30-06-2020

Koszty utrzymania to częsta rozterka nowych posiadaczy muscle carów. Wysoka cena to nie jedyna przeszkoda na drodze do wejścia w posiadanie żywych antyków w świecie motoryzacyjnym. Przecież to oczywiste - po co kupować samochód, który przysporzy tylko bólu głowy i uszczupli portfel. Samochód musi spełniać swoją nadrzędną funkcję - praktyczność. Nie raz spotkałem Firebirda, czy Mustanga cierpiącego na niedobór oktanów, który tkwiąc w miejscu, z biegiem lat stał się wyrośniętym kurzołapem. W tym artykule przybliżę codzienne realia właściciela muscle cara pod względem kosztów utrzymania.

 

Części i usługi mechaników

Muscle cary z pewnością przynoszą dużo radości swoją potężną mocą i unikatowym wyglądem, jednak nic nie jest wieczne i w końcu przydarzy się pierwsza usterka. W tym nieszczęsnym momencie może okazać się, że zdobycie odpowiednich części zamiennych będzie nie lada wyzwaniem, a czas oczekiwania na przesyłkę zza oceanu może skutecznie unieruchomić nowy nabytek na kilka tygodni. Równie karkołomne jest znalezienie mechanika, który podjąłby się naprawy bądź modyfikacji samochodu tego typu. Bo przecież nie jest to pojazd, z którym mechanicy mają styczność na co dzień. Ponadto, amerykańskie mechaniczne i strukturalne rozwiązania znacznie różnią się od europejskich. Dlatego też tak ważne jest, aby zawczasu rozeznać się i znaleźć warsztaty samochodowe oraz sklepy motoryzacyjne, które świadczą te usługi profesjonalnie. Zapraszamy do zajrzenia do naszego sklepu JGDAttack. Przyjrzyj się również liście naszych partnerskich warsztatów samochodowych, za usługi których ręczymy własną reputacją.

Dobór pojazdu, a późniejsze kłopoty

W przypadku muscle carów importowanych zza oceanu ryzyko powypadkowej przeszłości wzrasta, ale na szczęście istnieją narzędzia, które pozwolą nam zweryfikować historię ubezpieczeniową danego pojazdu. Co ciekawe, zdarzają się okazy, które pomimo bezwypadkowej przeszłości prezentują źle dopasowane elementy nadwozia. A więc, nie zawsze niedociągnięcia karoserii powinny być kojarzone z wypadkiem. Zaś, jeśli chodzi o silnik nie powinniście trafić na poważne problemy - chociaż często spotykanym mankamentem jest wysokie zużycie oleju napędowego. Dlatego też tak ważne jest częste kontrolowanie poziomu płynów. Uczulamy, aby przed podjęciem decyzji o kupnie muscle cara dokładnie prześledzić historię pojazdu oraz zaczerpnąć informacji z pierwszej ręki odnośnie ewentualnych mankamentów. 

Konkluzja

Muscle car to nie tylko wielkie marzenie, ogromny paliwożerny silnik i niecodzienny wygląd, który przykuje uwagę nawet największych sceptyków motoryzacji. Te żywe antyki potrzebują również pokładów miłości i cierpliwości - co przełoży się na to, że będziesz cieszyć się swoimi czterema kółkami przez długie lata. Pierwszym krokiem do zachowania porównywalnie niskich kosztów utrzymania jest kupno sprawdzonych muscle carów z bezwypadkową historią ubezpieczeniową. Z całą pewnością oszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów zawczasu, nawiązując kontakt z zaufanym warsztatem i sklepem, który zaopatrzy Cię w odpowiednie części. Punkty te są gwarantem łatwości w utrzymaniu i inwestycją w przyszłość.