Mustang, Camaro, czy Challenger?

09-06-2020

Wbrew pozorom, dysponując odpowiednią zawartością portfela można mieć nie lada zagwozdkę. Dostępnych opcji przybywa, a podjęcie właściwej decyzji wydaje się być niemożliwością - nawet wtedy, gdy nie możemy pozwolić sobie na najnowsze modele tych kultowych samochodów. Nie dotyczy to tych z was, którzy są pewni swego i chcą spełnić marzenie z dzieciństwa, jednak co począć w sytuacji w której nie można wyłonić niekwestionowanego zwycięzcy? Wszak, każda z wymienionych opcji ma bardzo dużo do zaoferowania. W tym artykule skupimy się na i omówimy szczegółowo temat Mustanga, Camaro, i Challengera. Stojąc przed tak poważną decyzją warto zaczerpnąć informacji i rozważyć wszystkie za i przeciw.

 

Mustang

Ta kultowa amerykańska ikona przyciąga fanów motoryzacji z całego świata. Ford Mustang, jest jednym z najdłużej produkowanych samochodów na świecie. Ponadto, nazwa tego modelu urosła do statusu legendy i obecnie jest uosobieniem wszystkiego co najwartościowsze w spalinowych potworach zwanych muscle carami.  Mustang głęboko zakorzenił się w naszej kulturze dzięki szerokiemu wykorzystaniu tego samochodu w kultowych filmach czy serialach. Jeśli chodzi o części zamienne czy koszty utrzymania, nie ma z nimi żadnego problemu, a części są ogólnodostępne na rynku - wystarczy, że zajrzysz do naszego sklepu. Ford Mustang jest jednym z najczęściej spotykanych muscle carów na świecie i nie bez powodu. Po dziś dzień dzieci na całym świecie marzą o tym by wejść w posiadanie tego automobilu.

Camaro

Kiedy Ford wypuścił pierwsze modele Mustanga w 1964, Chevrolet nie zorientował się z jakim przeciwnikiem będzie musiał się mierzyć. Kiedy sprzedaż Mustangów wystrzeliła w powietrze, do rywala Forda w końcu dotarło jak kardynalny błąd popełnił. Prace ruszyły z kopyta. Na szczęście Chevrolet miał już co nieco w zanadrzu i prace mogły nabrać tempa by w roku 1966 wypuścić pierwszy model Camaro. Samochód ten znany jest na całym świecie ze swojego unikatowego prowadzenia się i stylu. Pomimo wprowadzonych poprawek do wyglądu wynikających z upływu lat, Camaro cały czas nie odstępuje na krok Fordowi w kwestii muscle carów.  Największymi beneficjentami tej ponad 50-letniej rywalizacji są miłośnicy czterech kółek w każdym zakątku świata.

Challenger

Czyli młodszy brat ze stajni Dodge’a. Dość późno, bo w roku 1969 ukazała się pierwsza wersja tego klasyka. Chociaż głównym przeciwnikiem tego modelu był Pontiac Firebird, to samochód ten urósł do legendy i nierzadko porównywany jest do “starszych braci”. Tak jak w przypadku wyżej wymienionych modeli, Dodge zaprojektował Challengera z myślą o osiągach. Wygląd był kwestią drugorzędną. Challenger zniknął z rynku na ładnych parę lat, by wrócić z hukiem w roku 2005 i stać się głównym konkurentem odświeżonej, nowoczesnej wersji Mustanga. Od tamtej pory koncerny Forda i Dodge’a walczą na noże o pozycję na rynku i lojalnych klientów. 

Słowem podsumowania

Każdy z wymienionych przez nas klasyków może was zauroczyć. O tyle o ile w przypadku osiągów i warunków technicznych zarówno Mustanga, Camaro i Challenger mają wiele do zaoferowania, to jednak cała narracja i historia wokół tych aut różni się diametralnie.  Wolicie wybrać giganta, który od początku istnienia dominuje na rynku, konkurenta, który mimo pierwotnego falstartu idzie łeb w łeb, czy młodszego brata, który po latach nieobecności wrócił z niespotykaną wcześniej jakością i werwą, by stanąć u boku swojego dawnego przeciwnika i zmierzyć się z nim jak równy z równym?