Zalety i wady posiadania muscle car'a

06-08-2020

Niezależnie od tego jak bardzo chcielibyśmy, aby fakt posiadania muscle cara łączył się wyłącznie z adrenaliną we krwi i wiatrem we włosach, istnieje też kilka problematycznych kwestii, które warto poruszyć. 

Entuzjaści muscle carów z całego świata zgadzają się co do jednego - europejczykom, w przeciwieństwie do amerykanów, o wiele trudniej o dobre i tanie części. Do kosztorysu należy również doliczyć koszt transportu i pośrednictwa. W naszym sklepie JGDAttack.eu znajdziecie wachlarz części - bez dodatkowych kosztów i zawrotów głowy. Dodatkowo, skorzystajcie z usług naszych zaufanych warsztatów, które na co dzień zajmują się amerykańskimi wozami. 

 

Spalanie

Jeśli chodzi o starsze roczniki, sporym problemem będzie spalanie - samochody te były tworzone w czasach, kiedy benzyna była tania jak barszcz, a koncerny motoryzacyjne rywalizowały ze sobą głównie na płaszczyźnie osiągów i koni mechanicznych pod maską. 

Jednakże, z biegiem lat producenci dostosowali swoje samochody do dzisiejszych czasów - spalanie obecnie produkowanych generacji nie różni się od tego, które znajdziemy w Mercedesach, czy BMW.
Jak łatwo zauważyć, w przypadku nowszych muscle carów to jeden z ich największych plusów, który z pewnością okaże się kluczowy w momencie podjęcia decyzji o zakupie tego typu samochodu.

Atrakcyjność

Na pewno zgodzicie się, że każdy - nawet najbardziej zagorzały antyfan motoryzacji -  odwróci głowę, kiedy idąc chodnikiem usłyszy za sobą warkot warkot Mustanga. Nie da się nie zauważyć, że muscle cary nie bez powodu cieszą się wszechstronnym zainteresowaniem i kultem. Są to samochody, które nadzwyczajnie wyróżniają się z tłumu Volkswagenów, Mercedesów, czy BMW, a nawet Porsche. Efekt ten warto spotęgować zaopatrując się w nowy spojler, zderzak, czy inne części, dzięki którym osiągniesz piorunujący efekt. 

 

Brak większych luksusów

Pomimo tego, że w nowszych generacjach muscle carów sytuacja pod względem wygód technologicznych wygląda nieco lepiej, to koncerny amerykańskie wciąż ustępują europejskim markom. Próżno szukać tutaj wygód do których przyzwyczaiły nas samochody naszych czasów - podgrzewanych elementów wnętrza, wielostrefowej klimatyzacji, czy niezliczonej ilości czujników, które dbają o nasze codzienne bezpieczeństwo.  

 

Prostota

Przez dekady muscle cary zachowały swoją unikatową prostotę budowy. O tyle o ile w kwestii wygód technologicznych wnętrza producenci mogliby pokusić się o kilka dodatków, prostolinijność motoru napędowego jest zdecydowanie plusem muscle carów. Pod maską znajdziecie tylko te komponenty, które są absolutnie wymagane. Ponadto, spora przestrzeń komory silnikowej sprawia, że nie ma tam trudno dostępnych miejsc, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o samochodach rodem ze starego kontynentu. 

 

Bezpieczeństwo

Crash test General Motors z lat 60. ubiegłego wieku przerazi najbardziej zagorzałego fana oldtimerów. Jednakże, bardzo łatwo można polepszyć poziom bezpieczeństwa - inwestując chociażby w klatkę bezpieczeństwa. Rzecz jasna, z biegiem lat amerykańskie koncerny motoryzacyjne zadbały o to, aby ich samochody spełniały standardy bezpieczeństwa. Warto mieć na uwadze zwłaszcza ten aspekt decydując się na muscle cara starszej generacji, który, pomimo posiadania statusu ikony motoryzacji, bardzo szybko może stać się śmiertelnie niebezpieczny nie tylko dla nas, ale również naszych bliskich.