Muscle cary - tuningować czy nie?

21-11-2022

Zacznijmy od tego, że musle cary stanowią nieodłączną część amerykańskiej kultury już od dekad. Dlaczego przetrwały próbę czasu? Reprezentują jedną z najważniejszych amerykańskich wartości – wolność. A ta rozprzestrzeniła się na cały świat.

Ludzie z różnych miejsc na świecie inwestują swój czas i pieniądze, by ich bryki jeszcze bardziej przyciągały uwagę. Dla niektórych jest to sposób na oderwanie się od codziennych problemów, a nawet życiowe hobby, umożliwiające poznawanie wielu ciekawych, podobnie myślących osób. Poczucie przynależności, które towarzyszy właścicielom Amcarów na zlotach, meetingach i innych eventach to coś, o czym może opowiedzieć pewnie każdy z Was.


Jak stuningować muscle cara?

Moda na muscle cary zapoczątkowała cały przemysł aftermarketowych części – od customowych opon, wyścigowych pasów, po części body, zestawy do konwersji, czy akcesoria takie jak spoilery, dyfuzory, listwy progowe i wiele innych. Właściciele amerykańskich wozów chętnie wyrażają swój indywidualizm modyfikując i stylizując je z pomocą takich marek, jak na przykład MP Concepts czy Ikon Motorsports. Naprawdę jest w czym wybierać – niezależnie od gustu, każdy może znaleźć coś dla siebie i stworzyć swój własny, indywidualny projekt.


Sposób na wyrażenie siebie
 
Zmodyfikowane pod siebie auto nie tylko wyróżnia się z tłumu, ale przede wszystkim umożliwia właścicielowi wyrażenie swojej osobowości na bardzo ciekawy sposób. To Ty decydujesz, czy wolisz większe modyfikacje, jak całe zestawy do konwersji na inny styl z nowym zderzakiem i maską, czy bardziej odpowiadają Ci po prostu mniejsze akcesoria, takie jak dokładki, wloty czy żaluzje, które zgrabnie podkreślają sportowy styl auta i tworzą spójną całość. Ty decydujesz, czy lepszy będzie klasyczny lakier, akcent w postaci pasów na masce, czy folia w niebanalnym kolorze. Zawsze podkreślamy, że pomysły naszych klientów i osiągnięte efekty końcowe zaskoczyły nas już niezliczoną ilość razy.

Już sam proces należy do przyjemnych – polowanie na odpowiednie części, obserwowanie jak auto zmienia się z dnia na dzień, i wreszcie odsłonięcie nowego wyglądu przed innymi – satysfakcja, radość… i zazdrosne spojrzenia innych.


Części do Mustanga, Camaro, Challengera, Chargera - jak wybrać?

Możesz iść na całość i przerobić swojego Mustanga V6/GT/EcoBoost na styl GT500 czy też tchnąć agresywny look ZL1/1LE w swojego Camaro SS/LT/LS. Możesz uwydatnić sportową naturę swojego auta używając akcesoriów jak żaluzja tylnej szyby, dokładki listw progowych, nakładki bocznych szyb, ciekawy dyfuzor i tak dalej. Możesz mieszać style, albo trzymać się jednego. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia i budżet.

Sam nie wiesz jeszcze, czego chcesz? Koniecznie sprawdź nasz Facebookowy fanpage, gdzie publikujemy realizacje naszych klientów - przejrzyj sobie efekty końcowe, jakie osiągnęli, sprawdź, jakich produktów użyli i wybierz co Ci się podoba, a co mniej. 

Pamiętaj - każdy ma inne upodobania. Twoje auto ma podobać się przede wszystkim Tobie. Nie musisz w tej kwesti słuchać znajomych czy też nieznajomych dyktujących Ci, co powinieneś zmienić, a czego nie. Zdaj się na swoją opinię i niech to działa w dwie strony - nie mów innym co mają robić ze swoim autem, a czego "nie powinni", bo nie podoba się Tobie ;)

Poniżej kilka przemian, jakie udało się zrealizować przy użyciu naszych części. Kliknij w zdjęcia i sprawdź, co konkretnie zamontowano na danym aucie.

 

Polecane artykuły

VIII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Amerykańskich - American Cars Mania

VIII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Amerykańskich - American Cars Mania

02-09-2021
Największa amerykańska impreza w Polsce Każdy pasjonat amerykańskiej motoryzacji z pewnością choć raz usłyszał o takim evencie, jak American Cars Mania. Tegoroczna, ósma już edycja tego wydarzenia, odbywała się w nowej lokalizacji. Tym razem fani aut zza oceanu mieli okazję...
Pierwsza na świecie przeróbka Mach1 na styl GT500

Pierwsza na świecie przeróbka Mach1 na styl GT500

06-11-2021
Mach1 po raz pierwszy w Europie Mimo, że pierwsza generacja tego modelu została wyprodukowana już w 1969 roku, to dopiero kilka miesięcy temu po raz pierwszy w historii Ford Mustang Mach1 wszedł na rynek europejski. W Polsce najnowsza wersja modelu, czyli piąte pokolenie, szybko stała...
Fenomen muscle carów w Europie

Fenomen muscle carów w Europie

26-08-2020
Złota era muscle carów to historia. Biorąc pod uwagę wzrost popularności samochodów elektrycznych, prawdopodobnym jest, że popularność i popyt na samochody tego typu nie wróci do historycznego poziomu.