Jak Szybko i Przystępnie Poprawić Przyspieszenie Auta?

30-06-2023

Marzysz o większej prędkości i ekscytacji na drodze? Chcesz wykorzystać pełen potencjał swojego auta, nie obciążając przy tym zbytnio portfela? Szukasz sposobu na szybkie i przystępne zwiększenie mocy? Trafiłeś we właściwe miejsce. Wbrew pozorom, dodatkowe konie mechaniczne to niekoniecznie sposób na rozwiązanie problemu z przyspieszeniem. Istnieje inna metoda, która doda Twojemu amerykańcowi zauważalny zastrzyk mocy.

Technologia produkcji aut zmienia się każdego roku. Systemy, które kiedyś były mechanicznie sterowane, teraz są kontrolowane przez komputer samochodu. Jednym z nowych systemów jest Elektroniczne Sterowanie Przepustnicą (ETC), znane również jako przepustnica elektroniczna, która elektronicznie łączy pedał gazu z przepustnicą, zastępując mechanizm mechaniczny.

Typowy system przepustnicy elektronicznej składa się z 3 głównych komponentów: (1) model pedału gazu, (2) systemu sterowania układem napędowym/silnikiem (PCM/ECM) oraz (3) przepustnicy, która otwiera się i zamyka za pomocą silnika elektrycznego. Przepustnica elektroniczna ma wiele zalet, takich jak zmniejszenie wagi, które odciąża silnik, lepsze umiejscowienie oraz poprawa ekonomii paliwa. Jednak ma również swoje ograniczenia.

Największą wadą przepustnic elektronicznych jest znacznie wolniejszy czas reakcji, ograniczany przez producentów na dwa sposoby. Po pierwsze - ograniczenie otwarcia przepustnicy. Na przykład, można maksymalnie nacisnąć pedał gazu, ale ECM (moduł sterowania silnika) otworzy ją tylko w 80%. Po drugie, to program decyduje, jak szybko przepustnica się otworzy. Innymi słowy, nie ma znaczenia, jak szybko naciskasz pedał gazu. ECM kontroluje prędkość sygnału, więc nie jest możliwe, aby pedał gazu sprawił, że przepustnica otworzy się szybciej. Jak najlepiej rozwiązać ten problem? Montując moduł poprawiający reakcję przepustnicy.

Najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się urządzeniem z tej kategorii jest wywodzący się z Kalifornii Pedal Commander. Moduł łączy się równolegle z systemem kontroli silnika (ECU) przy czujnikach pozycji pedału gazu i jest zaprojektowany tak, aby pobierać informacje z tych czujników i kompilować je w obwodzie kontroli o dużej prędkości. Następnie przyspiesza ten sygnał i wysyła go bezpośrednio do ECM. Przesyłając informacje do komputera w ten sposób, można ominąć kilka checków, które dokona jednostka sterująca silnikiem, zanim zostanie wysłany sygnał otwierający przepustnicę. Daje to możliwość wyeliminowania opóźnienia z pedału gazu, co pozwala silnikowi na szybszą reakcję. W rezultacie pedał gazu staje się bardziej wrażliwy, zapewniając o wiele lepsze przyspieszenie.

Pedal Commander nie zmienia ilości koni mechanicznych - nie moc silnika jest tu najważniejsza! Nawet jeśli masz dużo koni mechanicznych, to nic nie znaczy, jeśli nie możesz ich szybko wykorzystać. Dlatego bez zainstalowanego kontrolera reakcji przepustnicy nigdy nie poczujesz rzeczywistej mocy silnika swojego samochodu. 

W zależności od tego, czy szukasz najlepszych doznań podczas jazdy na autostradzie, w mieście, jazdy w terenie, podczas wyścigów czy off-roadu - możesz wybrać tryb Eco, City, Sport lub Sport+ wraz z 36 dodatkowymi poziomami, aby dostosować reakcję przepustnicy do Twoich preferencji i odkryć prawdziwe możliwości Twojego pojazdu.

Poprawa prędkości Twojego samochodu nie musi być kosztownym ani czasochłonnym przedsięwzięciem. Poprzez zainstalowanie kontrolera reakcji przepustnicy w 10-15 minut, możesz cieszyć się natychmiastowym wzrostem wydajności, nie nadwyrężając swojego portfela. Znajdź odpowiedni Pedal Commander do swojego ata, zapnij pasy i przygotuj się na ekscytującą podróż!